Program

EKO doma fest

31.7. - 1.8.2021

EKO doma fest

🔵SOBOTA 31.7.2021

🍃Začíname o 10.00. V Nerve privítame lokálnych výrobcov, ktorí predstavia svoju prácu a materiály s ktorými pracujú. Môžte sa tešiť napríklad na domácu kozmetiku, hračky, upcyklované oblečenie, pletené výrobky, šperky, jogínske podložky…

Popoludňajší program:

🍃15.30/ predstavíme projekt Materiálovej knižnice v NERVe

🍃16.00/ Semienkovňa Snina a o tom, ako funguje bezplatné zdieľanie semien

🍃17.00/ Literárny večer s Alexandrou Harvanovou Varcholovou a Zuzanou Ševcovou na tému ‘Ekofiction’- príbehov, v ktorých osud postáv určuje aj stav našej planéty

🍃18.00/ Všetko pre nič - Diskusia s členmi lesoochranárskeho združenia VLK o tom, prečo nerobia nič

🍃19.00/ Stretnutie s členmi Aevis - Nadácie pre divokú prírodu

🍃20.30/ LETNÉ KINO - Vlčie hory, 2013, réžia: Erik Baláž

🍃21.30/ LETNÉ KINO - Nočné prekvapko

🔵NEDEĽA 1.8.2021

🍃V nedeľu u nás od 14.00 do 18.00 nájdete opäť lokálnych výrobcov.

🍃19.00/ ‘Vichodňarska draha kolo šveta za 80 minut, plus-minus’
Kabaret o cestovaní divadla KĽUD Kladzany.

No a skúsime nejakú letnú atmošku, prineste si deku a tekutinu podľa vlastného výberu. Budeme sa na Vás tešiť. Ak ste u nás ešte neboli a budete mať voľný víkend, nebojte, Winettou ešte určite tohto roku pôjde, neváhajte a príďte, radi Vás privítame.


Expedícia za nosom - denný bádateľský tábor pre deti

19.-25.7.2021

26.7.-1.8.2021

Expedícia za nosom

Milí priatelia, hlavne rodičia a deti, tešíme sa, že Vás môžeme aj tento rok pozvať na letné dobrodružstvo, denný bádateľský tábor, skúmajúci veľké aj malé záhady života a materiálov okolo nás, pod mikroskopom aj cez ďalekohľad. Zameriame sa na poznávanie prírodných patentov a ekologické tvorivé riešenia doma i v prírode. Expedíciu povedú zaujímaví hostia a hlavne nos každého účastníka.

Plánujeme dva týždňové turnusy:

Kontakty na prihlasovanie: nervplatforma@gmail.com, prípadne 0948 115507.


MATERIÁLOVÁ KNIŽNICA

Materialova kniznica 1

Milí priatelia, s radosťou Vám oznamujeme, že v týchto dňoch začíname zbierku materiálov do našej rodiacej sa materiálovej knižnice. Budeme hľadať materiály bežné, ktoré nás obklopujú, až po materiály múdre, oplývajúce zaujímavými vlastnosťami. Tie, ktoré nájdeme v prírode a ktoré ľudia využívajú dlhé stáročia, a aj tie, ktoré vznikli v laboratóriách… a ak budú primeranej veľkosti, uvítame aj z tie z vesmíru. Budeme sa pri hľadaní inšpirovať u zvierat, domácich kutilov a vývojárov, zaujímavé vzorky budú určite aj niekde v kuchyni.

Plánujeme stretnutia, kde o materiáloch, ich vlastnostiach a spôsoboch využitia budeme zisťovať a rozprávať viac. Všetko zaznamenáme a pridáme k našim vzorkám. Veríme, že nás knižnica bude inšpirovať pri našich aj Vašich projektoch a pomôže nám všetkým robiť dobré rozhodnutia.

🧐Textil, horniny, vtáčí trus, solárna fólia… ak nájdete alebo vlastníte nejaký zaujímavý materiál, alebo máte tip na nejaký, ktorý by v našej knižnici nemal chýbať, určite sa ozvite. (buď do fb správy, alebo na nevplatforma@gmail.com)

K darovanej vzorke priložíme vaše meno a tiež pár slov o tom, čo Vás s materiálom spája, alebo prečo Vás oslovil.

Tešíme sa na tipy od malých aj veľkých, o prvých prírastkoch Vás budeme informovať tu a na našom facebooku .

Budeme sa tešiť, lovu zdar!

Projekt podporilo Mesto Humenné a Chemes a.s.

Materialova kniznica 1


Zmena programu vyhradená!


program · galéria · ateliéry · archív · NERV? · domov